Scroll Top

Hakkında

50 YILLIK TECRÜBE

1960'lar: Mütevazı başlangıçlar

Güney İngiltere’deki uykulu sahil kasabası Worthing, 1960’ların serbest sürüş deneylerinin sıcak yatağı gibi görünmeyebilir, ancak ses hayranları için yenilikle eş anlamlı olan bir yer. Şirketin ilk yıllarında buraya inşa edilen ilk Bowers & Wilkins hoparlörler sayesinde müzikseverler Sgt. Biber ve Evcil Hayvan Sesleri yeni, zihin genişletici derinlik ve netlikte.

1966

Başlangıçlar

John Bowers, Güney Doğu İngiltere, Worthing’deki elektronik mağazasının atölyesinde hoparlör sistemlerini monte etmeye başladı.

B&W Electronics kuruldu

Memnun bir müşteriden 10.000 sterlinlik bir mirasın ardından, John Bowers kendi hoparlör şirketini kurar.

P1

İlk Bowers & Wilkins hoparlörü. P1’den elde edilen kâr, şirketin yeni kalibrasyon ekipmanına yatırım yapmasına izin verdi.

Hakkında
Hakkında

1968

Yurtiçi Monitörler

DM1 ve DM3, daha fazla müşteriye uygun bir fiyat noktasında yüksek kaliteli ses getirmek için piyasaya sürüldü.

1970'ler: On yıllık dönüm noktası

Şirket kurulup hızla büyürken Bowers & Wilkins, dünya lideri Ar-Ge tarafından desteklenen yenilikçi tasarım konusundaki itibarını geliştirdi. Tweeter-on-Top, Aramid fiber gibi yeni koni malzemeleri dahil olmak üzere yeni formlar ve tasarım konseptleri sunduk ve bunların tümü, kısa süre sonra dünyanın önde gelen kayıt stüdyolarının birçoğunun referans konuşmacısı olacak ikonik 801’in piyasaya sürülmesiyle sonuçlandı. .

1970

DM70

Kavisli kabini ile DM70, hoparlör tasarımının şeklini değiştirdi.

Hakkında
Hakkında

1976

DM6

Sir Kenneth Grange tarafından tasarlanan ilk hoparlör.

1977

DM7

DM7, günümüzde en gelişmiş hoparlörlerimizde kullanılan Tweeter-on-Top tasarımının yaratıcısı olan tweeter’ı kabinden kurtardı.

Hakkında
Hakkında

1979

801

Modern hi-fi çağı başlıyor. Özel muhafazalarda bulunan tüm tahrik üniteleri ile 801, duyulmamış bir gerçekçilik sağladı.

1980'ler: Bilimin uygulanması

Araştırmaya yapılan kapsamlı yatırım, şirketin Steyning’de özel Ar-Ge tesisinin kurulmasına yol açtı. MTV pop süperstarlığı ve gösterişli stadyum rock dönemi, Bowers & Wilkins’in trendi alt ettiğini ve küçük ve göze batmayan bir şey tanıttığını da gördü: “kompakt monitör” veya CM1.

Hakkında

1981

Steyning Araştırma Kuruluşu (SRE) kuruldu

SRE, bilim adamlarının ve mühendislerin hoparlör tasarımının sınırlarını zorlayabileceği Bowers & Wilkins akustik inovasyonunun odak noktası haline geliyor.

1987

CM1

Sir Kenneth Grange tarafından tasarlanan CM1, bilgisayar destekli tasarımdaki en son gelişmelerle geliştirildi.

Matrix 801

Matrix’i tanıtan hoparlör: Kabin titreşimini azaltarak sürücü performansını artıran destekleyici yapı.

Hakkında

1990'lar: Kural kitabını yeniden yazmak

1990’lar, Steyning araştırma ekibinin öncü çalışmasının, hoparlör tasarımının önceden belirlenmiş kavramlarını yeniden yazan bir konuşmacı olan Nautilus™’un piyasaya sürülmesiyle muhteşem bir şekilde gerçekleştirdiğine tanık oldu. Aynı zamanda, yüksek itibarlı giriş seviyesi 600 Serisinin ve amiral gemisi Nautilus 800 Serisinin piyasaya sürülmesiyle, yelpazenin her iki ucunda da büyük ürün lansmanları gördü.

Hakkında

1993

Nautilus

Hoparlörü yeniden icat etmeye yönelik beş yıllık bir araştırma ve geliştirme programının olağanüstü sonucu olan ikonik Nautilus, bugüne kadar hoparlör tasarımlarımızı etkilemeye devam ediyor.

1995

600 Serisi

600 Serisi, amiral gemisi 800 Serisi için geliştirilen ileri teknolojileri daha geniş bir kitleye ulaştırdı.

Hakkında
Hakkında

1998

Nautilus 801

Amiral gemisi serimizin bu yinelemesi, Nautilus teknolojilerini ilk kez ticari pazara sundu.

2000'ler: Yeni kategorilere genişleme

Bize iPod’ları ve akıllı telefonları getiren on yıl, ikonik Zeppelin’in piyasaya sürülmesiyle yeni dünyayı kucakladığımızı gördü. Ayrıca araç ses sistemi kategorisine girdik ve Diamond-dome tweeter’ın geliştirilmesiyle 800 Serimizin performansını dönüştürdük.

Hakkında

2004

PV1

PV1’in ikili karşıt tahrik ünitesi düzenlemesi ve küresel Basınçlı Kap kabini, subwoofer performansında bir çığır açmıştır.

2006

Signature Diamond

40. yıl dönümümüzü kutlamak için piyasaya sürülen Signature Diamond, Diamond-dome tweeter’ların performansını, tamamı mermer bir katı gövdeli Tweeter-on-Top’un güzelliğiyle birleştirdi.

Hakkında
Hakkında

2007

Zeppelin

Bowers & Wilkins, iPod çağına, çarpıcı biçimde kıvrımlı, çok ödüllü aktif hoparlör sistemimiz olan ikonik Zeppelin ile giriyor.

Araba ses sistemleri

Jaguar ile olan ortaklığımız, üst düzey araç ses sistemleri dünyasına ilk girişimizi sağladı.

2010'lar: Yenilikte aşırı hızlanma

Anıtsal teknolojik değişim 2010’larda her yerde görülüyor ve Bowers & Wilkins de bir istisna değildi.

Hakkında

2010

P5

P5 bir niyet beyanıydı: takması zevkli ve dinlemesi daha da iyi olan güzel hazırlanmış kulaklıklar.

2015

800 Series Diamond

Amiral gemimizin en son sürümü, Continuum™ koni gibi eksiksiz bir yeniden tasarım ve devrim niteliğinde yeni teknolojiler sundu.

Hakkında
Hakkında

2016

800 D3 ve P9 Signature

50. yılımızı iki yeni amiral gemisi, 800 D3 hoparlör ve P9 Signature kulaklığın lansmanı ile kutladık.

Formation Gelişiminin Başlangıcı

Bowers & Wilkins, sınıfında lider kablosuz teknoloji sunan yeni Formation platformunu geliştirmek için EVA Automation ile çalışmaya başladı.

2017

PX Kulaklıklar

İlk Bowers & Wilkins aktif gürültü engelleme kulaklığı olan PX piyasaya çıktı. PI4, PX5 ve PX7, 2019’da hikayeye devam ediyor.

Hakkında
Hakkında

2019

Formation Lansmanı

İlk olarak 2011 yılında Zeppelin Air tarafından gerçekleştirilen, kablosuz dinlemenin en son evrimini işaret eden, dünyaya ifşa edilen oluşum.