Scroll Top

Hakkında

M&K Sound – Kısa bir tarihçe

M&K Sound’da, stereo veya surround olarak her tür müzik veya film müziği ile eşit derecede yetenekli, evrensel araçlar olacak, doğası gereği doğru ses verecek hoparlörler tasarlıyoruz.

Diğer üreticiler tabut büyüklüğünde kutular şeklinde sesli dinozorlar üretirken, M&K dünyanın ilk uydu/subwoofer sistemi olan 1976’da David & Goliath ile geleceğe giden yolu açtı. Ertesi yıl, M&K Sound, dünyanın yerleşik, özel bir güç amplifikatörüne sahip ilk subwoofer.

Yolculuk 1973 yılında, Steely Dan’den Walter Becker’in Pretzel Logic LP miksaj seansları için bir stüdyo referans subwoofer ve izleme sistemi tasarlaması için M&K Sound’u görevlendirmesiyle başladı. Sonuç, dünyanın ilk dengeli çift sürücülü subwoofer’ı oldu ve Pretzel Logic, bir milyon satan Top Ten hiti ve Rolling Stone dergisinin Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü’nden biri haline geldi.

M&K Sound, canlı müzik kaydı (RealTime Records) ve hoparlör tasarımındaki uzmanlığını bir araya getirerek, ağırlıklı olarak Bell Telefon Araştırma Laboratuvarlarında çalışan ve hem California Institute of Technology hem de California Institute of Technology’de tam profesör olan Dr. Lester Field’ın araştırma ve akustik arka planından yararlandı. Stanford Üniversitesi’nde, Hughes Aircraft Corporation’da Baş Bilim İnsanı ve araştırma başkan yardımcısı olarak emekli olmadan önce.

Canlı ses kaydında yaratıcılık, eleştirel dinleme ve kapsamlı deneyim ile bilimsel metodoloji ve deneyim bir araya getirilerek M&K Sound’un temeli atıldı.

Kulaktan kulağa müzik ve film endüstrilerinde hızla yayılırken, önde gelen stüdyolar için M&K Sound sistemleri ve yapımcılar, yönetmenler, oyuncular ve kayıt sanatçıları için ev kurulumları oluşturuldu.

M&K Sound hoparlörleri, çığır açan Dolby Digital sinema ve ev surround formatının geliştirilmesi ve gösterimi, yüksek çözünürlüklü Blu-ray disk formatının ilk halka açık gösterimi, Star Wars Bölüm I-III’de ses üretimi ve sayısız ses üretimi için seçildi. diğer ödüllü müzik, film ve TV yapımları.

A Who’s Who profesyonel ses dünyasının – film, müzik, mastering ve yayın stüdyoları – geçimlerini M&K Sound referans monitörlerine ve güçlü subwoofer’lara emanet etmeye devam ediyor.

Bu, ev sinema sisteminin (ve hatta müzik kaydının) bugünkü haline gelmesine yardımcı olan bir hoparlör şirketinin hikayesidir.
– Ev tiyatrosu

 

USA, February, 2011